Çağdaş gazetecilerden çağdaş mühendislere ziyaret

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi yönetimi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi’nde yeniden göreve seçilen İbrahim Mart başkanlığındaki Çağdaş Mühendisler’e kutlama ziyaretinde bulundular.

_DSC0015

ÇGD Şube yöneticileri Rabia Deniz, Bülent Sezgin ve Merve Tarakçıoğlu ile birlikte ziyareti gerçekleştiren ÇGD Bursa Şubesi Başkanı Aykut Güngör, ÇGD olarak MMO Bursa Şubesi’nde göreve gelen yönetim ile birlikte neler yapabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi.

Gazetecilerin zor koşullarda görev yaptıklarını bugünün Türkiye’sinde gazetecilik yapmanın cesaret işi haline geldiğini ifade eden Güngör, başta basın ve ifade özgürlüğü olmak üzere demokrasi ve özgürlükler konusunda ortak mücadele gerektiğinin altını çizdi.

Bu konularda MMO ile dayanışma içinde olduklarını kaydeden Güngör, MMO Bursa Şubesi ile Bursa’nın doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunması konularında da ortak etkinlikler yapabileceklerini belirtti.

ÇGD Bursa Şube yöneticilerini MMO Şube Yönetim Kurulu ile ‘10 Ekim Ankara Salonu’nda ağırlayan Şube Başkanı İbrahim Mart da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ÇGD ile geçtiğimiz dönemlerde birçok etkinlikte bir arada olduklarını belirterek, bunu sürdürmek istediklerini söyledi.

Medyanın demokrasilerde dördüncü kuvvet olduğuna dikkat çeken Mart, bu gücün doğru kullanılmasının ülkede demokrasi ve hukukun yerleşmesine katkıda bulunacağının altını çizdi.

ÇGD Bursa Şubesi ile birçok etkinlikte yanyana olmaktan, dayanışma sergilemekten mutluluk duyduklarını belirten Mart, ÇGD’nin MMO üyelerine yönelik fotoğrafçılık, sosyal medya, iletişim gibi konularda eğtim seminerleri verebileceğini dile getirdi.

MMO Bursa Şubesi’nin etkinlikleri ile medyada önemli yer bulan kurumlardan biri olduğunu kaydeden Mart, bundan da mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

ÇGD Şube Başkanı Aykut Güngör de, MMO ile Bursa’nın doğal, kültürel ve tarihine yönelik dünü ve bugünü anlatan fotoğraf sergisi açılabileceğini, eğitim seminerleri verilebileceğini kaydetti.