Bursa’yı karaya çevirecek DOSAB çevre dostu! Yersen

Mudanya’da 50 hektarlık alanın küle dönmesi üzerine ülkenin her yerinden fidan dikimi çağrıları yapılıyor. Çağrılara son dönemde sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme gelmeye çalışan ama Bursa’yı karaya döndürecek termik santral için ısrarcı olan DOSAB yönetimi de katıldı. 

Yangın sonrasında küle dönen ormanı yeniden eski haline getirebilmek için çağrılar yapılmaya başlandı. #BursaİcinBirFidanDik kampanyası yürürken Bursa’nın ortasına termik santral yapmak isteyen, halkın sağlığını ve doğayı görmezden gelen DOSAB’ta üzerine düşen görevi yapmak için kolları sıvadığını açıkladı.

Yapmak istediği termik santralin imajını zedelemesi üzerine kreş, sağlık polikliniği gibi tesislerle Bursa halkının karşısına çıkan DOSAB yönetimi yangın sonrasındaki yeşillendirme çalışmalarında Bursa Valiliği ve diğer kurumlarla işbirliği içerisinde olacağını duyurdu.

Termik santralden bir haber DOSAB Başkanı “Çevreye önem veriyoruz”

DOSAB Yönetim Kurulu adına konuşan Ferudun Kahraman’ın termik santralin doğaya verdiği zararı görmezden gelerek yaptığı konuşması şöyle: “Sosyal sorumluluğumuz ve çevreye verdiğimiz önem gereği, DOSAB yanan bölgenin yeniden orman olması için yapılacak her çalışmada aktif görev almaya taliptir. Orman Bölge Müdürlüğümüzle geçen yıl İğdir Köyü’nde yaptığımız DOSAB Hatıra Ormanı gibi bir çalışmayı da burada yapmaya hazırız. İnanıyoruz ki Bursa, el birliği ile bu yangının yaralarını en kısa sürede saracaktır”