Bursaspor taraftarları yeni davalar için toplantı düzenliyor

Bursaspor taraftarına, 2 Mayıs 2011’de Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde stad önünde çıkan olaylarla ilgili yeni bir dava daha açıldı. Açılan davayla ilgili Teksaslı Bursasporlular Derneği 10 Mart Günü bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı.

Teksas.org’dan yapılan açıklama şöyle;

Olaylı 7 Mayıs’a ilişkin tribünlerimize açılan yeni davalar ve devam eden davalara ilişkin bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

7 Mayıs 2011’de oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde yaşanan olaylar sebebiyle taraftarlarımıza daha önce açılan davalar ve bu ay içerisinde açılan yeni davalar herkesin malumudur.

Birçok renktaşımızın 4 ayı aşkın süre cezaevinde kalmasına sebep olan davada, alınan beraat kararı sebebiyle doğan tazminat hakkına dair başvurunun nasıl yapılacağı konusu başta olmak üzere, devam eden ve yeni açılan davalardaki hukuksal durumlarla ilgili de bilgilendirme yapılması kararlaştırılmıştır. Taraftarlarımızın bu süreçte mağdur olmaması için yapılacak bu bilgilendirme toplantısı 10 Mart 2014 Pazartesi günü, saat 20.00’de, Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Başta davalarda yargılanan 94 renktaşımız olmak üzere, tüm renktaşlarımızı katılıma davet ediyoruz.

Teksaslı Bursasporlular Derneği