Bursa’nın hastanelerine göz diken Dündar, hastane arazilerini ranta açmanın derdinde

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Bursa Devlet Hastanesi’nin arazisine turizm için göz diktiklerini açıkladı.

Kentin merkezindeki tek devlet hastanesi olan Bursa Devlet Hastanesi’nin geleceği hakkında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar bugünkü meclis toplantısında bilgi verdi. Büyükşehir’in yıllardır taşımak için uğraştığı Bursa Devlet Hastanesi ile ilgili gerçek amaçlarını açıklayan Dündar, hastane arazisinin yeni bir rant projesine kurban edileceğini duyurdu.

Dündar, hastanenin Acemler’e taşınması gerektiğini, çünkü Muradiye’yi Bursa turizmine kazandırmak istediklerini söyledi. Yeni stadyum olan Timsah Arena’nın bulunduğu Acemler’deki Merkez Komutanlığı arazisine yapılacak olan sağlık kompleksine taşınması gerektiğini ifade etti.

Bursa’nın merkezinde devlet hastanesi bırakmayacaklar

Dündar, Merkez Komutanlığı’nın arazisinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi üzerine yapılacak olan büyük sağlık kompleksine Bursa merkezdeki tüm hastaneleri taşıma hedefleri olduğunu açıkladı. Başta Bursa Devlet Hastanesi olmak üzere, kentin merkezindeki diğer hastaneler olan Çekirge Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nin yapılması planlanan sağlık kompleksinde olması gerektiğini iddia etti.

Ancak Dündar, yeni yapılan stadyumun yaratacağı trafiğin ortasında bir sağlık kompleksine nasıl ulaşılacağını ise açıklamazken, kentin tüm devlet hastanelerinin ulaşılamaz bir yere taşınmasına olumlu yönde baktıklarını açıkladı.

Önce para sonra sağlık

Bursa Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede tarihi unsurları ön plana çıkartmak istediklerini söyleyen Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak bölgede yürüttükleri ‘Hisar Projesi’nden bahsetti.

Muradiye’de ‘Eski Şehir’ vasfını ön plana çıkartarak bölgeden turizm geliri elde etmeyi hedeflediklerini açıklayan AKP’li Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, hastanelerin kentin değerli arazilerinden uzaklaştırılarak amacın rant olduğunu da yaptığı açıklamayla ortaya koydu.

Kesinbilgi16.com