Bursalı basın emekçileri Uğur Mumcu’yu anmak için sokağa çıkıyor

Basına yönelik iktidarın susturma çabalarının arttığı bu dönemde, basın emekçileri katledilişinin 23. yılında Uğur Mumcu’yu anıyor.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Uğur Mumcu’yu anmak için sokağa çıkıyor. Katliamın 23. yılında Bursa’daki basın emekçileri tüm faili meçhul cinayetlerin aydınlanması için tüm Bursa halkını da yapılacak yürüyüşe çağırıyor.

ÇGD Bursa ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin çağrısı şöyle:

“Basın şehitlerimizi unutmuyoruz!

Ankara’da uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren gazeteci- yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin üzerinden tam 23 yıl geçti.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti olarak, tüm faili meçhul cinayetlerin hesabının sorulacağına olan inancımızla “Bu UĞUR’da yürüyoruz…”
Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Hrant Dink, Metin Göktepe, Çetin Emeç ve katledilen onlarca aydınımız için 24 Ocak 2016 Pazar günü Setbaşı Mahfel önünde saat 12.00’de toplanacağız. Setbaşı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar yürüyecek ve hep bir ağızdan ülkemizin aydınlık geleceğine sahip çıktığımızı bir kez daha haykıracağız…

Tüm yurttaşlarımızı “UĞUR MUMCU’YU ANMA” yürüyüşümüze katılmaya çağırıyoruz.

ÇGD BURSA ŞUBESİ – BURSA GAZETECİLER CEMİYETİ”

BursaMuhalif.com