Bursa’da ‘kan’ isteyen ‘sözde’ akademisyenlerin hepsi ‘İlahiyat’çı! Sahte isimler de cabası!

AKP’nin Güneydoğu’da yürüttüğü katliam politikalarına karşı birleşerek imza kampanyası başlatan ‘Barış için Akademisyenler’e yönelik saldırılar devam ediyor. Sözde padişah Erdoğan’ın ardından sözde mayfa babası Sedat Peker tarafından tehdit edilen akademisyenler, yandaş gazetelerce de hedef gösterildiler.

aeiu

Barış için Akademisyenler girişiminin imzaya açtığı kampanyanın karşısında devletin savaş ve kan politikalarını savunan bir bildiri yayınlayan ‘sözde akademisyen’lerin arasında Uludağ Üniversitesi’nde görev yapan İlahiyat’çılar da var.

‘Savaş çığırtkanı sözde akademisyenler İlahiyatçı’

Uludağ Üniversitesi’nde ‘Terör örgütüne karşı yürütülen operasyonların, vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderildiği tarihe kadar devam ettirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.’ ibaresinin de bulunduğu savaş ve kan bildirisini imzalayanların tamamının İlahiyat Fakültesi’nde görev yapıyor. Uludağ Üniversitesi’nde görev yaptığı iddia edilen Dr. Uğur Karaavu’nun ise hiçbir üniversitenin akademik kadrosunda ismi geçmiyor. Listenin kabarık görünmesi için sahte isimler eklenmiş olması da ihtimaller arasında.

İşte Bursa’daki AKP’nin barış karşıtı ‘sözde akademisyen’leri;

Doç. Dr. Muhammet Tarakçı, Uludağ Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Bursa
Prof. Dr. Bilal Kemikli, Uludağ Üniversitesi,  İlahiyat Fakültesi, Bursa
Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Uludağ Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Bursa
Prof. Dr. Cağfer Karadaş, Uludağ Üniversitesi,  İlahiyat Fakültesi, Bursa
Dr. Uğur Karaavu, Uludağ Ün., Bursa (İsmi hiçbir üniversitenin akademik kadrosunda bulunmuyor. Sahte isim olması muhtemel!)
Doc. Dr.Salih Coşkun Uludağ Üniversitesi,  Bursa
Yrd. Doç. Dr. Mehmet Salih Kumaş, Uludağ Üniversitesi, Bursa
BursaMuhalif.com