Bursa’da devrimci demokrat mühendislerden metal işçilerine destek

Bursa’da 6 Mayıs gecesi Renault Fabrikası’nda direnerek taleplerini kabul ettiren metal işçilerinin mücadelesine destek açıklamalarına bugün bir yenisi de Devrimci Demokrat Platform üyesi mühendislerden geldi.

6 Mayıs günü sosyal medya hesabından tüm mühendislere çağrıda bulunan Devrimci Demokrat Platform sayfalarında bir açıklama yayınladı. Açıklamalarında, metal işçilerinin bugüne kadar yürüttükleri mücadeleyi ele alan Devrimci Demokrat Bursa Platformu tüm meslektaşlarını mücadeleyi büyütmeye çağırdı. Platform, Renault işçilerinin 6 Mayıs gecesi saldırı sonrasındaki direnişleriyle kazandıkları talepleri şöyle sıraladı:

  1. İşten atılan işçiler geri alındı.
  2. Sarı sendikadan istifa eden hiç kimsenin işten atılmayacağına dair taahhüt alındı.
  3. Ücret konusunda tekrar görüşmek için işverene 15 gün süre verildi.

Platform yayınladığı açıklamanın devamında “Mühendisler için güvenceli bir yaşam, güvenli bir gelecek mücadelesinde kaderleri ortaklaşanların birlikteliği mücadeleyi büyütecektir. Mühendislerin hak mücadelesini büyütmek için, omuz omuza çalıştığımız arkadaşlarımızla birlikte direnmeli, bu mücadelede yerimizi almalıyız.” diyerek tüm mühendisleri metal işçileriyle birlikte yan yana mücadeleye çağırdı.