Bursa’da Atatürk Caddesi’nin adını değiştirmek istediler!

Sevgi Evleri’ndeki çocuk taciziyle gündeme gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü asıl yükümlü olduğu görevleri yapmak yerine belediyecilik işlerine soyundu.

10346204_1534466313460028_7542630823437569939_n

Bursa’da Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü bazı sokak isimlerinin değiştirilmesi için başvuruda bulundu. Müdürlük, Osmangazi İlçesi Kirazlı Mahallesi ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk Caddesi’nin adının kaldırılarak yerine ‘Şehit Jandarma Onbaşı Sinan Yaylı’ adının verilmesini istedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Osmangazi Belediyesi’ne yaptığı başvuru Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin tarafından Meclis gündemine taşındı. Caddenin ismini değiştirilmesi Belediye Meclisi tarafından reddedilirken, yapılan teklife de tepki gösterildi.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca teklifi ihanet olarak değerlendirerek, Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü’nün bu teklifi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Karaca, Kirazlı Mahallesi’nde 36 cadde ve sokağın bulunduğunu ama asıl amacın bu şekilde prim yapılması olduğunu söyledi. Atatürk’e saldırarak prim yapan bürokratların ve bazı kurumların başka işi yokmuşçasına Atatürk ile uğraşmasına tepki gösteren Karaca yapılan teklif ile ilgili hukuki yollara başvuracaklarını dile getirdi.

BursaMuhalif.com