Bursa’da asker cenazesinde katil AKP’nin Bakanı’na yer yok!

Asker cenazesine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na bir kişi yumruk atmaya çalıştı, pet şişe ve bozuk para isabet etti. Bir kişi de bakana “Başkan seçilene kadar ne kadar kan gidecek?” diye bağırdı.

image

Saray’ın ve AKP’nin savaşına asker-polis cenazelerinden tepkiler yükselmeye devam yediyor. Siirt’te yaşamını yitiren er Recep Beycur’un Erzurum’daki cenazesinde bir asker yakınının “Cumhurbaşkanı gurur duysun, kardeşi kardeşe kırdırıyor” diye haykırmasından sonra aynı saldırıda ölen Jandarma Çavuş Bahadır Aydın’ın Bursa’daki cenaze törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu protestoların hedefi oldu.

Cenazenin, tören sonrası ambulansla götürüldüğü sırada bir kişi Müezzinoğlu’na “Sayın Bakan, başkan seçilseydi bütün bunlar olmayacaktı değil mi? Bunu siz sözlediniz. Başkan seçilinceye kadar ne kadar kan gidecek” diye bağırdı.

Müezzinoğlu yuhalamalar yükselmeye başlayınca arkasını dönerek kaçmaya başladı ancak tepkiler daha da yükseldi. Bu sırada bir kişi bakana yumruk atmaya çalışıp korumaların saldırısına uğrarken, bir kişi de bakanın yüzüne pet şişe fırlattı.

Müezzinoğlu, tepkilerden kurtulmak için Bursa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’na sığınmak zorunda kaldı.

Sendika.org