Bursa’da 7 fabrika yandı

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde mobilyacılar sanayi sitesinde dün gece çıkan yangında 7 işyeri yandı. Fabrika sahipleri yangının büyümesinde yetersiz kalan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni sorumlu tutuyor. 

İnegöl Osmanbey Caddesi’nde bir iş yerinde dün akşam saatlerinde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek, çevresindeki  iş yerlerine ve apartmanlara sıçradı. İnegöl’deki itfaiye araçlarının yetersiz kalması üzerine Yenişehir ve Bozüyük’ten takviye ekipler bölgeye sevk edildi.

Bursa ve çevre ilçelerden de sevk edilen itfaiye araçlarıyla 19 araç, 60 personelle 3 saatte söndürülen yangında Osmanbey Caddesi 1. Ay Sokak ve 1. Çayır Sokak’ta bulunan 7 işyerinde büyük çaplı hasar meydana geldi.

Olay yerinde bugün(19 Aralık) incelemelerde bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Özcan Ayhan, yangının çevre ilçelerden desteğe rağmen 3 saatte söndürülmesine tepki göstererek, İnegöl gibi sanayinin yoğun olduğu bölgede bu konuda Büyükşehir’in ve İnegöl Belediyesi’nin önlem alması gerektiğini belirtti. Ayhan, “Siz ne kadar tedbir alırsanız alın, kış aylarında ve yazın sıcağında ufak bir kıvılcımla yangın çıkabiliyor. Firmalarımızın kendi tedbirlerini de alması lazım. Yangın söndürme tertibatının ve ekipmanlarının olması lazım. Fakat Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından anında müdahale edilseydi bina kurtulurdu. İtfaiye söndürürken bina yandı. Bunu birçok arkadaşımız burada gördü. İnşallah bu son olur. Buna karşı tedbir almamız gerekiyor. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz” dedi.

BursaMuhalif.com