Bursa Valisi’nden inşaat işçisine tehdit

Bursa Valisi Münir Karaoğlu İznik Devlet Hastanesi’nin inşaatını ziyareti sırasında, hastanenin durumunu ve işçiliğini beğenmeyince inşaat şefine “Hastaneyi bitmiş göreceğim yoksa sizi buraya gömerim” sözleriyle hakaret etti.

image

Bursa’daki yapılmakta olan kamu kurumlarına ait inşaatları ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, dün İznik Devlet Hastanesi’nin inşaatına ziyaret düzenledi.
23 Haziran’da açılması hedeflenen hastane inşaatı ziyaretine Vali Karaoğlu’nun yanında İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe, AKP’li Belediye Başkanı Osman Sargın ve Devlet Hastanesi Başhekimi Aybars Alemdaroğlu eşlik etti.

Hastanenin ince inşaat işçiliğini beğenmeyen Vali Karaloğlu, Şantiye Şefi Sinan Kızıltaş’a, “Bakın resmen çuvalladınız. Böyle kötü bir işçilik olmaz. Derhal düzelteceksiniz. Burası bir hastane. Önem vereceksin. 23 Haziran’da burası yetişecek. Hastaneyi o zamana bitmiş göreceğim yoksa sizi buraya gömerim” dedi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu daha sonra cep telefonuyla Sağlık Bakanlığı Yatırımlar Daire Başkanı Fuat Kantarcı’yı arayarak yaşanılan aksaklıkları anlattı.