Bursa Sifaş’ta işçiler direnişte

Bursa Nergis Holding’e bağlı Sifaş Tekstil Fabrikası işçileri fabrikanın kapatılması sebebiyle tazminat hakları için bugün direnişe başladılar. Fabrika önünde bekleyen işçiler talepleri karşılanana kadar direnişe devam edecekler.

IMG-20150508-WA0000

Cavit Çağlar’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Nergis Holdin’e ait Sifaş’ta işçiler bugün itibariyle fabrika önünde hakları için eyleme başladılar. 15 Mayıs’ta fabrikanın kapatılması sebebiyle işlerinden olacak işçilere Nergis Holding yönetimi hiçbir beyanat göstermeden sadece 8 Ağustos 2015’te 12 taksitle tazminat hakkınızı vereceğiz yönündeki iddialarına işçiler bugün direnişle yanıt verdi.

Fabrikada çalışan 430 işçiden bugün vardiyası olan 60 işçi fabrika önünde taleplerinin karşılanması için eyleme çıktı. Şu an herhangi bir üretimin olmadığı sadece daha öncesinde üretilen ürünlerin paketlendiği fabrikada işçiler tazminat haklarını alana kadar dönüşümlü olarak fabrika önündeki eylemlerini devam ettireceklerini ifade ettiler.

Nergis Holding 2009’da da işçilerin tazminatlarını ödemekten kaçmıştı

2009 yılında Nergis ve Sifaş Fabrikaları’nda işten çıkarılan 600 işçinin kıdem ve tazminat hakkını elinden almaya çalışan Nergis Holding’de işçiler aynı şekilde direnişe geçmişler haklarını elde etmişlerdi.