Bursa polisinden ailelere, “Çocuğunuzun sonu Aziz Güler gibi olmasın!”

Bursa polisinin hakları için sokağa çıkanlara yönelik baskıcı uygulaması ailelerin aranmasıyla, fişlemelerle sürüyor. Son birkaç aydır aileleri arayarak çocuklarının terör örgütlerine katıldığını belirtilenlerin aileleri Bursa polisinin bu tutumundan derhal vazgeçmesini talep ediyor.  

Bursa’da son aylarda yoğunlaşan fişlemeler ve ailelerin aranması devam ediyor. Bursa polisinin daha önce Liseli Genç Umut’un üyesi olan E.A’nın ailesini karakola çağırarak ‘Çocuğunuz Kolektif Yaz Kampı’na katılıyor, bu bir terör kampıdır’ şeklinde yaptığı uygulamalarını pek çok lise öğrencisinin ailesini arayarak sürdürüyor.

10380996_1520550131577558_2525571743504171532_n

Yaklaşık 1 buçuk ay önce SDP Bursa İl Örgütü yöneticisi iki kişinin ailesini arayan Bursa Terörle Mücadele Şubesi ailelerle görüşme talep etti. Ailelerin görüşme talebini reddetmesine rağmen kendisini TEM’de komiser olarak tanıtan şahıslar evlere gelerek, aileleri tehdit etti.  Aileleri tehditlerle yıldırmaya çalışan polis daha sonra da Uludağ Üniversitesi’nde eğitim gören diğer parti üyelerine de kampüs içerisinde sözlü tacizlerle saldırmaya devam etti.

Çocuğunuzun sonu Aziz Güler gibi olmasın!

Her türlü baskı yolunu deneyen Bursa polisi son bir haftadır da 10’a yakın Dev-Lis  üyesinin ailesini arayarak, “Oğlunuz/kızınız terör örgütü üyeleri ile görüşüyor, onun da sonu Aziz Güler gibi olacak, son dönemde çok sivrildi, çocuğunuzun Kobene’ye gitmesini istemiyorsanız gerekirse dövün göndermeyin” gibi cümleler sarf ederek açık bir şekilde hukuksuzca tehdit etti.Tehditlere karşı dün Heykel Meydanı’nda açıklama yapan Dev-Lis üyeleri baskılara karşı yılmadan mücadele edeceklerini belirtti.

10275523_1520561354909769_6111509524343371241_o

Konuya dair Devrimci Parti Bursa İl Başkanı Volkan Kaya BursaMuhalif’e yaptığı açıklamada, “Tehdit edenler bilmelidir ki bu tür ucuz, pespaye yaklaşımlara girenler  ne partimize, ne de parti gençlik örgütümüze  diz çöktüremezsiniz. Bunlar korkunun göstergeleridir. Hırsızların, çocuk katillerinin, kadın katillerinin, işçi kanıyla beslenen patronların yıkılmaya başlayan iktidarlarının altında kalma korkusundan başka bir şey değildir.” şeklinde konuştu.

Polise göre bilim, sanat, üretim, her şey, herkes terör!

Geçtiğimiz yaz İzmir’de 10.’su düzenlenen Kolektif yaz Kampı’na katılan Liseli Genç Umut üyelerinin ailelerine de polisin ‘Çocuklarınız terör kampına gitti’ şeklindeki baskıcı uygulamaları sürüyor. Birkaç ay öncesinde E.A’yı arayan polis şimdi de E.Ş’nin ailesini arayarak tehdit etti. Ailelere bu şekilde bilgi veren polisler, bilim, sanat, kültür atölyeleriyle alternatif bir hayatın mümkün olduğunu gösteren Kolektif Yaz Kampı’nı terör örgütü kampı ilan etti.

BursaMuhalif.com