Bursa halkı yolsuzluğa karşı yine sokakta

Bursalılar geçtiğimiz günlerdeki yolsuzluk skandallarına karşı bir kez daha sokaktaydı. Diren Bursa Platformu katılımcıları bugün (22 Aralık) akşam saatlerine doğru Setbaşı- Mahfel önünde bir araya geldiler. Buradan AKP il binası önüne doğru bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Yüzlerce kişi “hükümet istifa” sloganlarıyla İnönü Caddesi’ni Gezi Direnişi sonrasında ilk kez trafiğe kapattı. Kitle geçtiği her sokaktan destekler alarak büyüdü. Çarşı içerisinden geçtikten sonra AKP il binası önüne gelen halkın önüne polis barikatı kuruldu. Bu durum üzerine ayakkabı kutularını AKP’nin önüne bırakmak isteyenlerle polis arasında arbede yaşandı. Polisin AKP il binası önüne halkın geçmesine engel olması üzerine ayakkabı kutularını AKP’ye fırlatanlara polis tekrar ayakkabı kutularını atarak arbede yaşanmasına neden oldu. Halk Ethem’in, Ali İsmail’in katillerinin bugün de ceplerine halkın paralarını dolduranları koruduğunu belirterek, eylemi burada sonlandırdılar.

Eylemlerin devamı ve yapılabilecek etkinliklerin kararlaştırılması için Diren Bursa Platformu 26 Aralık Perşembe akşamı saat 19.00’da Bursa Baro Lokali’nde bir forum gerçekleştirecek.