Bursa Emek Örgütlerinden yolsuzluk protestosu

AKP iktidarının 17 Aralık operasyonuyla ortaya çıkan yolsuzlukları protesto edilmeye devam ediyor. Bugün (9 Ocak ) KESK, DİSK, TMMOB ve BTO’nun çağrısıyla düzenlenen eylem 18.30’da Setbaşı’nda başlayarak Heykel’de son buldu.

Eylemde konuşan DİSK Bölge Temsilcisi Ayhan Ekinci AKP’nin geçmiş sermaye hükümetlerini kat be kat aşan bir içerikte oluşturduıu yağma ve talan düzeninin her yerinden pislik akmaya devam ettiğini söyledi. yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının derinleşmesine paralel olarka, yazılı, görsel ve sosyal medyada başlayan ayrışmanın ve saflaşmanın genişleyerek yaygınlaştığını da belirten Ekinci, “yargının verdiği kararlar emniyet güçleri tarafından yerine getirilmiyor, soruşturma yapan savcılar ve emniyet görevlileri jet hızıyla görevden alınıyor. Meclis Başkaın Cemil Çiçek, hergün açıklama yaparak devletin çivisinin çıktığını söylüyor ama çiviyi kimin çıkardığını gizlemeye çalışıyor” diye konuştu.

Bu ülkenin emekçileri olarak, yolsuzluk ve rüşvet çarkının sürmesine asla izin vermeyeceklerini ifade eden Ayhan Ekinci, “Bozuk düzende düzgün çark olmaz, yolsuzluk ve talan düzenine hayır talebiyle 11 Ocak 2014 tarehinde Ankara’da olacağız!” diyerek yapılacak olan mitinge çağrıda bulundu.

(Foto – Onur Yurtsever)