Bursa Dev-Lis şuursuz MEB’in şurasını protesto etti

9. Milli Eğitim Bakanlığı Şurası’nda alınan kararları protesto etmek için saat 14:00’da Bursa Şehir Kütüphanesi önünde toplanan Devrimci Liseliler üyeleri Bursa Heykel Meydanı’na doğru slogan ve meşalelerle yürüdüler

Yürüyüş sırasında sık sık “Eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim” ve “Tek ses tek yumruk Dev-Lis geliyor.”sloganı atan liseliler Heykel’e geldiğinde basın açıklamasını gerçekleştirdiler.

V For Vandetta filminden bilinen maskeler takan Dev-Lis’liler adına açıklama yapan Muhammed A. “Dev-Lis Eğitim-Bir Sen’in iktidar çizgisindeki eğitim anlayışına karşı bulunduğu her yerde mücadele edecektir. Karma eğitimin kaldırılması önerisini sunmak dahi çağın bilimsel gerekliliklerinden, pedagojiden Eğitim-Bir Sen’in bihaber olduğunu göstermektedir. Eğitim-Bir Sen eğitim emekçisinin haklarını iktidarın ayakları altına paspas ettiği gibi öğrencinin de hayatıyla oynamaktadır. Dev-Lis, Eğitim-Bir Sen’in karşısında örgütlü öğrenci gücü olarak bugüne kadar dimdik durmuştur ve de durmaya devam edecektir.” dedi ve “Dev-Lis’in AKP’nin yalancı aydınlığına, adaletine ve kalkınmasına ihtiyacı yoktur. Dev-Lis, eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim gelene kadar peşinizi bırakmayacak!” sözleri ile açıklamayı bitirdi.

(Gelecekgazetesi.org)