Bozbey: ‘Büyükşehir, Atatürk Kent Ormanı’na el koydu’

Bursa’da Nilüfer Belediyesi tarafından 12 yıldır işletilen ve Bursa halkının en önemli mesire alanlarından biri olan Atatürk Kent Ormanı’nın yönetiminin Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den tepki geldi.

Bursalılar ve Nilüferliler açısından kolay ulaşımı nedeniyle önemli piknik alanlarından biri olan ve yönetimi Nilüfer Belediyesi’nde olan Atatürk Kent Ormanı son Büyükşehir Meclisi ile AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesi nedeniyle bugün Nilüfer Belediye Başkanı durumla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu ve Nilüfer halkı olarak bu alanı bırakmayacaklarını belirtti.

Bozbey’in paylaştığı açıklaması şöyle:

‘Bursa Büyükşehir Belediyesi bugünkü meclisinde ,Nilüfer Belediyesi olarak 10 yıl önce 6 milyon lira ve sonrasında da ilave olarak yaptığı yatırımları yaparak Nilüferlilere ve Bursalılara kazandırdığımız ve 10 yıldır da vatandaştan ‘ÖVGÜ’ alan ‘ATATÜRK KENT ORMANI’na resmen el koydu.

Mecliste konuşmam da da belirttim, Büyükşehir Belediyesi yakışan daha farklı alanda ihtiyaç olan yerlere böyle tesisler ,böyle mesire alanları yapmalı ( ki Yıldırım ,Osmangazi ve diğer ilçelerde oturan vatandaşlarımızın da Nilüfer Belediyesinin yaptığı ‘Atatürk Kent Ormanı ‘gibi mesire alanlarına ihtiyacı var )ama siz oralara yeni yerler yapmak yerine HAZIRA konuyorsunuz, yani Büyükşehir Belediyesi PROJE ÜRETEMİYOR, Nilüfer Belediyesinin yaptıklarının (Bakanlığı arkasına alarak) üstüne oturuyor.

Sayın Başkan Recep Altepe’nin ‘biz istemiyoruz,bize Orman Bakanlığı veriyor’ demesi ise daha önce benimle (3 kez ) yapmış olduğu konuşmalardaki ifadelerini yalanlamıştır. Çünkü bana ‘biz istemiyoruz,madem öyle bir yazı ile Bakanlığa istemediğimizi ileteceğim ‘demişti. Hatta bizim talebimiz yok demesine rağmen Orman Bölge Müdürlüğünden öğrendim ki Büyükşehir talep etmiş. Bu ifadeleri Büyükşehir Meclisinde de tüm meclis üyeleri huzurunda paylaştım ve Büyükşehir Belediye Başkanının hiç bir ifadede bulunmaması da hayli ilginç!!!

ANCAK NİLÜFERLİLERİN VERGİLERİ İLE YAPILAN BU ALANI NİLÜFERLİLER BIRAKMAYACAKTIR…