Berkin için AKP’ye yürüyen Bursa halkına gazlı müdahale

Bursa’da Berkin Elvan için on binler Setbaşı’ndan AKP İl Binası’na yürüdü. AKP önünde nöbet tutan on binlerce kişinin tepkisi yükselince polis sert müdahalede bulundu. Öğrenci Nergis Şişek ve SES Yönetim Kurulu Üyesi bir kadın arkadaşın durumu ciddi. Gaz kapsülü ve plastik mermi ile yaralanan onlarca kişi var. 30′un üzerinde kişi Emniyet’te gözaltına alındı, sabah 07.00’de gözaltılar serbest bırakıldı…

Setbaşı’ndan AKP binasına yürüyen on binlerce kişi, AKP önüne geldiğinde tansiyon yükseldi. Bir müddet sonra polis TOMA’lar, gaz bombası ve plastik mermiler ile kitleye müdahale etti.

Müdahale sırasında öğrenci Nergis Şişek ve SES üyesi bir kadın ciddi şekilde yaralandı. Nergis Şişek’in kafa travması, burun kırığı ve parmaklarında kırıklıklar olduğu tespit edildi. Diğer yaralının da kafa travması geçirdiği ve vücudunda birçok ezik ve kırığın olduğu bildirildi.

Kesinbilgi16.com muhabirinin de aralarında bulunduğu Fomara Emniyet’ine götürülen gözaltılar, adli tıp işlemleri yapıldıktan sonra ifadeleri alınmak üzere, Çocuk Buro, Acemler Güvenlik Şube ve Fomara Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi. Sabah 07.00’da tüm gözaltılar serbest bırakıldı.

(Kaynak Halkinsaati.com – Foto Onur Yurtsever)