Berkin eyleminden yargılanan liseliler adliye önüne çağırıyor

Berkin Elvan’ın yitirilişinin yıl dönümünde katillerinin yargılanması için sokağa çıkan liselilerin yargılandığı davanın ilk duruşması yarın görülecek. Liseliler duruşma öncesi tüm Bursa halkını Bursa Adliyesi önüne dayanışmaya çağırıyor.

5 liselinin 2911 sayılı kanuna muhalefetten yargılandığı ve 1 Haziran Pazartesi günü Bursa 4. Çocuk Mahkemesi’nde görülecek olan davanın ilk duruşması 1 Haziran Pazartesi günü görülecek. Dava öncesinde Liseli Genç Umut, Adliye önünde duruşma öncesi açıklamada bulunacak. Liselilerin duruşma çağrısı: 

“13 Haziranda polisin attığı gaz bombasının başına isabet etmesi sonucu 269 gün boyunca komada ölüme direnen, 15. yaş gününü komada geçiren 16 kiloya düşen bedeni daha fazla ölüme direnemeyen sıra arkadaşımız,kardeşimiz, canımız Berkin Elvan hiç unutulmasın diye doğum gününde Berkin’i anmak isteyen, katillerinin yargılanmasını isteyen, Berkin için adalet isteyen sıra arkadaşları liseliler, bizler Heykel Meydanı’nda yaptığımız anma yüzünden göz altına alındık ve yargılanıyoruz. Berkin Elvan için adalet isteyen, katillerinin yargılanmasını isteyen liseli arkadaşlarımız için 1 Haziran saat 9:20’de Bursa Adliyesi önünde buluşuyoruz.”