Baz mücadelesi devam ediyor, istasyon yanıyor!

Ortabağlar halkı son olarak mahallelerinden kaldırdıkları otobüsle topladıkları imzaları Büyükşehir belediyesi önüne götürmüş ve orada da hiçbir yetkili tarafından muhattap alınmamış, belediye önünde de çevik kuvvet barikatıyla karşılanmıştı. Verilen dilekçeler karşılığında “belediye başkanı sizi 2 gün içinde arayacak” sözü alınmıştı. Fakat mahalleden seçilen hiçbir temsilci aranmamış ve baz istasyonu hala kaldırılmamıştı. Bunun üzerine Ortabağlar halkı dönüş otobüsünde aldıkları karar doğrultusunda tekrar sokağa çıktı.

Çift şerit yolu trafiğe kapatan Ortabağlar halkı “baz yapma boşuna yıkacağız başına” sloganları eşliğinde eylemlerine başladılar. Eylemde söz alan mahallelilerden biri bugüne kadar yaşanan süreci hatırlatarak, günlerdir çıkardıkları sese hiçbir yetkilinin, siyasi partinin kulak vermediğini kendilerini dinlemediğini söyledi. Ardından “mahallemizin sorunları için biz sokağa çıkarken kimse derdimizi dinlemedi, demek ki vatandaş kimsenin umrunda değilmiş, yakında yerel seçimler var komşular ona göre oyunuzu kullanırken iyi düşünün öyle kullanın” dedi.

Halkevleri’ne teşekkürler, “biz sizi yanlış tanımışız”
Söz alan mahalleli, baz istasyonuna karşı mücadelenin en başından beri yoğun emek harcadığı, mahalle halkıyla dayanışma içinde olduğu için Halkevleri’ne teşekkür etti. “Hep bizi onlara karşı kışkırtmaya çalışıyorlar, hedef göstermeye çalışıyorlar, biz bugüne kadar onları yanlış tanımışız, tanıyamamışız. Görüşleri ne olursa olsun Halkevleri’ne teşekkür etmemiz gerekiyor. İyi ki buradalar.” dedi.

Baz istasyonun kablosu kesildi, yeni eylem tarihi belirlendi
Eylem sırasında mahallenin gençleri tarafından baz istasyonun kablosu kesildi. Eylem sonlandırılırken oylama yapılarak bir sonraki buluşmanın tarihi belirlendi. Buna göre Ortabağlar halkı 10 Şubat Pazartesi Saat: 18.30’da tekrar buluşarak eylemlerini sürdürecek.