Aykırı Sinema, Bursa’da sinemaseverleri buluşturacak

2011 yılında sosyal medyada kurulan ‘Aykırı Sinema’ Bursa’da dernekleşmesinin ardından ilk etkinliği ile halkla buluşuyor.

12604690_1063475740371080_432891995143731683_o

Sosyal medyada 4 yılını tamamlayan Aykırı Sinema, dernekleşerek Bursa Aykırı Sinema Derneği olarak 31 Ocak Pazar günü yapacağı ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’ filmi gösteri ve söyleşisiyle açılışını gerçekleştirecek.

Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleşecek olan gösterime filmin yönetmeni Tunç Başaran ve filmin oyuncularından Nur Sürer katılım gösterecek.

Aykırı Sinema’nın ilk etkinlik, 31 Ocak Pazar günü saat 15.00’te film gösterimi ile başlayacak. Gösterimin ardından 16.50’de yönetmen Tunç Başaran ve oyuncu Nur Sürer ile söyleşiye geçilecek. Etkinlik dernek açılışı ve kokteyl ile devam edecek.

Alternatif sinema olmayı hedefleyen Aykırı Sinema, tüm sinemaseverleri etkinliğe davet ediyor. Endüstriyel sinemaya karşı çabalarını açıklayan Aykırı Sinema, amaçlarını şöyle açıklıyor:

“2011 yılında kurulan Aykırı Sinema facebook sayfası bugün artık dernek.

Sanal alem bizim için soyut bir mekan değildi, biz her zaman somuttuk; takipçilerimiz ve emeğini esirgemeyen arkadaşlarımızla basbayağı vardık.

Varlığımızı bir dalgaya dönüştürmek istiyoruz. Dipten gelen bir dalga. Zaman bizi pek çok kıyıya çıkarsın istiyoruz:

Endüstriyel sinemaya bir itiraz olacağız.

Yaratımlarıyla var olmaya çalışanların arasına dayanışmanın ruhunu geri çağıracağız ve ihtiyaç duyduklarında, destek alabilecekleri bir zemin olacağız…

Onu AVMlere hapsedenlere inat, hepimiz için sinemayı yeniden yaşamın arasına katacağız.

İstiyoruz, yapacağız.”

BursaMuhalif.com