Atatürk İlköğretim Okulu velileri 4+4+4’ün yıkımına karşı Valilik önündeydi

4+4+4’ün uygulamaya girdiği 3. yılında eğitimde yıkımlar halen sürüyor. Bursa Atatürk İlköğretim Okulu velileri okullarının öğrencileri gözetmeden ortaokula dönüştürülmesine tepkili. Veliler dün okullarında uygulanan dönüşüm uygulamasından vazgeçmesi için Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüdü.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-06-29 15:09:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Setbaşın’dan Çarşamba’daki Bursa Valililiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar yürüyerek tepkilerini dile getiren veliler vali yardımcısıyla görüştüler. Vali yardımcısının dilekçe yazmaları halinde yarınki toplantıda durumun gündeme alınacağını söylemesi üzerine veliler dilekçelerini yazarak teslim ettiler.

Valilik önünde açıklama yapan veliler adına konuşan Döne Kayadibi, 4. sınıfa geçen öğrencilerin velileri olarak çocuklarını son yıllarında başka bir okula göndermeyeceklerini belirtti. Çocuklarının psikolojisini bozacak bir uygulama olduğunu söyleyen Kayadibi, uygulamadan vazgeçilmezse çocuklarını okula göndermeyeceklerini söyledi.

Okul dönüşümünün veliye maliyeti: 150 lira servis bedeli

Uygulamadan kaynaklı 196 öğrencinin ve ailesinin mağdur olacağını belirten Kaydibi, “Kanun böyle çıktı, dönüşüm yapılacak ama son bir senede bizim çocuklarımıza bu yapılmasın. Bizler vali yardımcısı ile görüştük, olumlu karşıladı ama Milli Eğitim bunu olumlu karşılamıyor. Vali bey bizden dilekçe istedi yarın görüşmeler yapılacak ve bize dönüş yapılacak. Bizler 196 veli adına bir dilekçe vereceğiz. Ben aynı mahallede çocuğumun okumasını istiyorum. Benim okulum varken neden tophaneye 150 lira servis parası vereyim. Hani ben verdim bakalım her veli verebilecek mi? Dilekçe vereceğiz, kabul olmazsa eğer çocuğumuzun psikolojisi bozulacaksa çocuğumu okula göndermeyeceğim.” dedi.