Atatürk İlköğretim Okulu velileri 4+4+4 uygulamasına karşı direniyor

4+4+4 eğitim sisteminin yarattığı yıkıma izin vermek istemeyen Bursa Atatürk İlköğretim Okulu velileri geçen hafta gittikleri Valilik’ten gelen cevaba ikna olmayınca bugün yine bir kez daha Valilik önündeydi.

Okullarının 4+4+4 ile ortaokula dönüştürülmesi sonucu 4. sınıf öğrencilerinin Tophane İlkokulu’na bursa-da-4-4-4-magdurlari-yeniden-valilige-yu-7483486_x_oyönlendirilmesine karşı çıkan Bursa Atatürk İlköğretim Okulu velileri 29 Haziran’da gittikleri Valilik’ten olumlu bir yanıt alamadı. Velilerin 29 Haziran’da yaptıkları eylemle Vali Yardımcısı ile görüşmüşler, yazdıkları dilekçelerle 4. sınıf öğrencilerinin okullarında eğitime devam etmelerini istemişlerdi.

Velilerin yazdıkları dilekçelere Valilik’in verdiği cevap şöyle oldu:

“Atatürk İlkokulunun 2015-2016 eğitim öğretim yılında ortaokul dönüşümü tamamlanmış olup, burada okuyan 4. sınıf öğrencilerinin ise Tophane İlkokuluna gönderilmesi kararı alınmış bulunuyor. Ayrıca yine adrese dayalı sisteme göre uygun olan öğrencilerin yakında bulunan Mithat Paşa İlkokuluna nakillerinin gerçekleşebilir.”

Aldıkları cevapta çocuklarının okulunun her türlü değiştirileceğini öğrenen veliler bugün yine Bursa Valiliği’ne yürüdüler. Çocuklarının psikolojisinin bozulmasını istemediklerini belirten veliler, 196 öğrenciyi etkileyecek bu uygulamanın çocukları ve velileri göz ardı ettiğini söylediler. Yarın kendilerine Valilik’ten tekrar dönüş yapılacağı bilgisini alan veliler eğer olumsuz bir sonuç çıkarsa konuya dair ne yapacaklarını ortak bir karar alarak belirleyeceklerini söylediler.