Ankara Katliamı’nın 3. ayında yitirilenler anıldı

10 Ekim Ankara Katliamı’nın üçüncü ayında yitirilenler unutulmadı. Katliamın faillerinin peşinde olduklarını söyleyen Bursalılar Heykel Meydanı’ndaydılar.

1375150_1711988405703370_178468490636886114_n

10 Ekim Ankara Katliamı’nda yitirilenler dün DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla Heykel Meydanı’nda bir araya gelenler tarafından anıldı. Anmaya katılanlar katliamın gerçekleştiği saat olan 10.04’te saygı duruşunda bulundular. Ellerinde yitirilenlerin resimleri ve karanfillerle katillerden hesabı sorma sözü verdiler.

Emek örgütleri adına konuşan Süleyman Ayyılmaz, “Öfkeliyiz, çünkü alay edercesine katliam, adli bir olaya indirgemeye ve zamana yayılmaya çalışılıyor. Bizler yeni katliamlar yaşanmaması için konuyu süreli gündemde tutmaya çalışırken katliama zemin hazırlayanlar unutturmaya, gözden kaçırmaya çalışıyorlar. Daha da vahimi bizleri susturmak için yargı ve güvenlik güçleri üzerinden saldırı üzerine saldırı gerçekleştiriyorlar.” dedi.

Katliamın üzerinden geçen 3 aya rağmen herhangi bir adım atılmadığını belirten Ayyılmaz, Sur’da, Cizre’de, Silopi’de yaşanan savaşa değinerek, savaşa karşı da mücadele etmekten geri durmayacaklarını açıkladı. 10 Ekim’de katliam yapanların bugün Kürt illerinde halka karşı savaş açtığını belirtti.

BursaMuhalif.com