Altepe halkın değil, şirketlerin kazancının derdinde

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Recep Altepe geçtiğimiz günlerde teleferik ücretlerine yapılan zamların arkasında olduklarını açıkladı. Bursa’da su fiyatlarının halkın cebini yaktığını reddeden Altepe, zamların savunuculuğunu yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi bugün toplandı. Muhalefet partilerinden gelen soruları cevaplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verdiği cevaplarla halkın yanında olmak yerine zamların arkasında durdu.

Geçtiğimiz günlerde Teleferik A.Ş’nin fiyat tarifesinde yaptığı zamlara dair mecliste açıklamada bulunan Altepe, zammın mecbur olduğunu belirterek, “30 lira kurtarmıyordu” diyerek Teleferik A.Ş’nin karının peşine düştü.

Şirketlerin karı Altepe’nin derdi

Teleferiğin özelleştirilmesini de destekleyen ve şirketin karını halktan daha çok düşünen Recep Altepe açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bu firma buraya yatırım yaptı. Teleferik önceden belediyenin sırtında kamburdu. Hattı 4,5 kilometreden 9 kilometreye çıkardılar. Zarar ediyorduk. Şimdi firma yatırım yaptı ve 30 lira onları kurtarmıyordu. Zaten teleferiğe binenlerin yüzde 80’ini yabancılar oluşturuyor. Kapasite de 11 kat arttırıldı. Dış dünya ile karşılaştırdığımızda teleferik fiyatları Bursa’da 7 kat ucuz”

Teleferik ücretlerinde yapılan zamma halktan tepki

Bursa’daki teleferiğin en ucuz olduğunu iddia eden Recep Altepe’ye DOĞADER sosyal medya hesabından yanıt verdi. “Uludağ Teleferik ücretine tepkiler çoğalınca,Belediye Başkanı Recep Altepe basına yaptığı açıklamada ”30 Lira kurtarmıyordu.Zarar ediyordu.Dış dünya ile karşılaştırdığımızda teleferik fiyatları Bursa’da 7 kat ucuz” demiş.
BİZDE DÜNYADA VE ÜLKEMİZDEKİ TELEFERİK ÜCRETLERİNİN BAZILARINI AÇIKLIYORUZ. YORUM VE KARAR SİZİN…” şeklinde açıklama yapan DOĞADER’in diğer teleferiklerle karşılaştırdığı tablo:

12744238_10153209931691673_3260708813941615520_n

BursaMuhalif.com