9. İşçi Filmleri Festivali hazırlıkları devam ediyor

Bu yıl 9.’su gerçekleşecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Bursa çağrıcıları dün düzenledikleri basın açıklamasıyla tüm Bursa halkını festivale katılmaya çağırdı.

BAOB toplantı salonunda yapılan basın açıklamasını festivalin düzenleyicilerinden olan KESK’e bağlı Eğitim-Sen Başkanı Güney Özkılınç okudu. Özkılınç, Her Yer Festival Her Yer Direniş temasıyla 17 farklı ülkeden 76 filmin izleyiciyle buluşacağı festivalde, Gezi filmlerinin ve emekçilerin öykülerinin beyaz perdeye taşınacağını belirtti. 9 yıldır yapmış olduğumuz festivalin yarışmasız, sansürsüz, sponsorsuz ve ücretsiz olduğunu söyleyen Özkılınç, Bursalıları festival etkinliklerine katılmaları için davet ediyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

“Emeği ve özgürlüğü ifade eden yapımları kitlelerle buluşturuyoruz.”

Özkılınç’ın sonrasında ise festivalin Bursa düzenleyicilerinden olan Nilüfer Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman okudu. Bukle Erman, “Geçtiğimiz sekiz yılda olduğu gibi, bu yıl da Nilüfer Belediyesi olarak böylesine anlamlı bir organizasyonadestek vermekten büyük gurur duyuyoruz. 9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’yle farklı kapılarıaraladığımıza, emeği ve özgürlüğü ifade eden yapımları kitlelerle buluşturduğumuza inanıyorum.” dedi.

20 Aralık Cumartesi günü Konak Kültür evi’nde saat 18.00’da kokteylle başlayacak olan festivalin açılış filmi ‘Resist’ ve açılış konukları da Meluses olacak.