8 yaşında çocuğa istismarda mahkemeden sanığa tutuksuz yargkılama

Bursa’da 1 yıl devam eden tecavüz rezaletinin ayrıntıları ortaya çıktı. S. adlı 8 yaşındaki kız çocuğunu evlerinin altındaki bodruma götürüp tecavüzde bulunan S.A., kendi kızını da gözcülüğe zorluyordu. Bugün Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ardından S.A.’ya yine denetimli serbestlik uygulandı. S.A.’nın tutuksuz olarak yargılanmasına devam ediliyor. 8 yaşındaki kız çocuğuna bir yıldır istismarda bulunan S.A., Bursa’daki davanın ilk duruşmasında da tutuklanmadı.

BirGün’den Erk Acarer’in haberine göre, Bursa’da yaşanan tecavüz olayı, çocukların bir kez daha ne kadar sahipsiz olduğunu gösterdi. Geçen yıl başlayan istismar olayı tam bir yıl boyunca sürdü. Olay Bursa’da TOKİ Binelli konutlarındaki, altlı üstlü dairelerde yaşandı. Binelli Konutları’nın alt katında yaşayan ve eşinden ayrı olan bir annenin 8 yaşındaki kızına bir yıl boyunca üst komşunun eşi tarafından istismarda bulunuldu.

Kendi kızını da gözcülüğe zorluyordu

Yaşıtı N.A. ile oyun arkadaşı olan S.’ye, arkadaşıyla oynamak için gittiği ev sahibi tarafından tecavüz edildi. S.A. çocukları parka götürüyorum bahanesinde bulunuyordu. Ardından 8 yaşındaki mağduru binalarının alt katındaki bodruma indiriyor ve burada istismarda bulunuyordu. Kendi kızını da bu korkunç olayda kapının önünde tutuyor, biri gelirse haber vermesini söylüyor ve gözcülüğe zorluyordu.

Çocuk uzmana anlattı

Olay, bir yılın sonunda 8 yaşındaki kız çocuğunun davranışlarının değişmeye başlamasıyla anlaşıldı. Çocuğun annesi, kızını sevmek için ona doğru hamle yapınca S. isimli çocuk korku ve refleks icabı kenara kaçtı. Bu durumdan şüphelenen anne, kızını psikiyatra götürünce korkunç gerçek de ortaya çıktı. Çocuk uzmana konuşunca üst kat komşusu S.A. tarafından bir yıldır tecavüze uğradığı anlaşıldı.

8 yaşındaki kız çocuğu gerçeği psikiyatra, “O amca kötü bir şey yapıyordu, kendi kızını da dışarıda bırakıyordu” sözleriyle anlattı.

Çocuğa ve anneye tehdit

Olayın ayrıntıları da mide bulandırıcıydı. Tecavüzcü S.A.’nın eşi Z.A.’ da eşi çocuğu istismar edilen anneye; “Şikâyetinden vazgeç, eşim mahkemeye çıkıp 20 yıl alırsa daha kötü olacak. Cezaevinden çıkar çıkmaz, kızına tecavüze devam edecek” diye tehdit etti.

Bugünkü duruşmada da konuşan tecavüzcü eşi Z.A; “Kız bizim eve geliyordu, davetkâr bir durumu vardı” şeklinde mide bulandırıcı bir savunmada bulundu.

14 yaşındaki bir kız daha…

Kaynakçılık yaptığı belirlenen ve bir süredir işsiz olan 34 yaşındaki S.A.’ya mahkeme heyeti tarafından birkaç yıl önce 14 yaşında başka bir çocuğa da istismarda bulunduğu iddiaları da soruldu.

S.A., mahkemede bir yıldır süren tecavüz olayı ile ilgili konuşmazken, diğer iddiaların da yalan olduğunu ileri sürdü.

Öte yandan 8 yaşındaki S., bir yıldır psikolojik tedavi görüyor. Mahkeme, 23 Şubat’a ertelenirken, S.A. denetimli serbestlikten yararlanmaya devam edecek. Şahıs mahkemeye delil ve tanık sunacaklarını belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet, BirGün