25 Kasım’da 3 kadın Bursa’da intihar etti

25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’nde Bursa’da 3 kadın birbirinden ayrı ayrı olarak kendi yaşamlarına son verdi.

261120151636250451840_2

Bursa’da dün 3 kadın 3 farklı merkez ilçede intihar etti. İlk intihar haberi Nilüfer Kurtuluş Mahallesi’nde Yunus Emre Caddesi’ndeki Göçmen Konutları’nın bulunduğu ormanlık alandan geldi. Eşiyle bir süredir problem yaşayan ve tartışan 48 yaşındaki Gülcan Dengin, sabah saatlerinde evden işe gitmek için çıktı.

Dengin, evinin karşısındaki ormanlık alanda çamaşır ipiyle kendisini ağaca astı. Çevredekilerin Dengin’in cesedini görmesi üzerine olay yerine gelen polisler tarafından ağaçtan indirildi.

Dengin’in ardından bir kadının intihar haberi de Yıldırım’dan geldi. Çınarönü Mahallesi’nde  ailesi ile birlikte yaşayan 20 yaşındaki Bahar Bulut, evden ‘Arkadaşıma gideceğim’ diyerek ayrıldı. Kendisini evlerinin altındaki merdiven boşluğuna çamaşır ipiyle asan Bulut’un cesedini kardeşi buldu. Olay yerine gelen ekiplerin incelemesi sonrasında Bulut’un cesedi, otopsi için Adli Tıp’a kaldırıldı.

25 Kasım’daki Bursa’da yaşanan 3. intihar olayı ise Osmangazi’de 33 yaşındaki Seçil Gürkonak’ın kendisini evlerindeki doğalgaz borusuna asması oldu. Adalet Mahallesi’nde yaşayan evli  Seçil Gürkonak, evde yalnız olduğu sırada kendisini mutfaktaki doğalgaz borusuna fularıyla asarak hayatına son verdi. Gürkonak’ın ailesi kızlarının herhangi bir sağlık sorununun olmadığını belirtti.

İntiharlarla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

BursaMuhalif.com