17 Aralık’ın yıldönümünde yolsuz, hırsız AKP Bursa’da protesto edildi

Geçtiğimiz yıl 17 Aralık’ta AKP’li Bakan çocuklarının da aralarında buluğunduğu yolsuzluk operasyonuyla bir çok kişi gözaltına alınmış, iktidarın yolsuzluk ilişkileri su üstüne çıkarılmıştı. Bugün (17 Aralık) yolsuzluk operasyonunun yıldönümünde ‘yolsuz, hırsız iktidarın saltanatını yıkacağız’ diyenler Fomara Meydanı’nda eylem yaptı.

Bu bezirgan saltanatına direneceğiz!

10866873_614055375365159_548156434_nAkşam saatlerinde Fomara Meydanı’nda toplanan Bursalılar, ne Gülen cemaatinin ne de AKP iktidarının oyunlarına gelmeyeceklerini, bu oyunu bozacaklarını ilan ettiler. Eylemde konuşma yapan KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Güney Özkılınç, ’17-25 Aralık operasyonları ile tüm açıklığı ile ortaya çıkan yolsuzluk rüşvet ve emek düşmanı düzen maliyeti hala tam olarak bilinmeyen KaçAk Sarayla, emekçileri yoksulluk ve sefalete iten bütçe ile “açıktan, sınavsız memur alma” vb. uygulamalarla akrabayı-yandaşı kollayan politikalarla daha da güçlenerek devam etmektedir.’ dedi. AKP yolsuzluklarının ayakkabı kutularına, çuvallara sığmayacağını ve yolsuzluklara karşı emekçilerin hesap soracağını ilan eden Özkılınç, ‘Bu bezirgân saltanatına, bu zulme karşı direneceğiz’ sözüyle konuşmasını bitirdi.

Özkılınc’ın ardından basına açıklama yapan Elif Karan, ‘AKP’nin kutu kutu milyonları çaldığının kayıtlarını da, fotoğraflarını da, tapelerini de gözümüzle görüp, kulağımızla işittik. Gezi’de, Yırca’da, ve Türkiye’nin dört bir yanında geçit vermemek için direndiğimi hırsızlıkları bir bir gördük. AKP hesap verene kadar yakasını bırakmayacağız’ dedi.

‘AKP’ye direnmek ölüm kalım meselesidir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hırsızlırı örtbas etmek için elinden geleni yaptığını söyleyen Karan, halkın öfkesinden kaçamayacağını belirtti. Geçtiğimiz hafta 14 Aralık’ta cemaate yapılan emniyet operasyonunu hatırlatarak, Erdoğan’ın intikam almak için kollarını sıvadığını dile getiren Elif Karan, ‘Artık AKP’ye karşı direnmek bu toplum için ölüm kalım meselesidir. Hukuku tanımayan, yaşam hakkını tanımayan, yobaz, gerici, faşist AKP iktidarı karşısında bir arada olmanın, birliğin önemini çok iyi bilen halk işte burada, tam karşınızda’ diye konuştu.