10 Ekim ailelerinden Bursa’da dayanışma çağrısı

10 Ekim Ankara Katliamı’nın 7. ayında Bursa’da emek ve demokrasi güçlerinin çağrısıyla düzenlenen resim sergisine ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği’nin söyleşisine ilgi yoğundu.

WhatsApp-Image-20160510 (1)

DİSK, KESK, TMMOB ve BTO’nun Bursa şubelerinin düzenlediği bu akşam Bursa Akademik Odalar Birliği’nde gerçekleşen etkinlik katliamda yitirilenler anısına saygı duruşuyla başladı. “Ölümsüzleşen Portreler” sergisi ile yitirilenler ve bıraktıkları mücadeleye dikkat çekildi.

WhatsApp-Image-20160510 (5)

Sergi sonrasında 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği kurucularından Resul Baykara ve Erdoğan Tedik söyleşinin konuğu oldu. Katliamda kardeşini kaybeden Baykara ve oğlunu kaybeden Tedik’in konuşmaları sırasında, duygu dolu anlar yaşandı. Katliamlar ülkesi halini alan Türkiye’de yakınlarını kaybedenler söyleşiye katılarak acılarını paylaştılar. Katliam sonrasında dayanışma duygusuyla bir araya geldiklerini anlatan ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği’ni kurduklarını anlatan aileler, birlik duygusu içinde yitirilenlerin mücadelesini sürdüreceklerini ifade ettiler.

WhatsApp-Image-20160510 (4)

WhatsApp-Image-20160510 (2)

BursaMuhalif.com